Dlaczego warto wybrać meble na wymiar? – wady i zalety

Urządzając dom czy mieszkanie zależy nam, aby przestrzeń była funkcjonalna i ułatwiała nam codzienność. Wszyscy wiemy jak ważne jest w takim razie odpowiednie dopasowanie mebli do pomieszczeń i stylu wnętrza. Co raz częściej salony meblowe oferują meble na wymiar jako idealne rozwiązanie. Czy warto się zdecydować na meble ,,szyte na miarę”? Oto wady i zalety tej inwestycji.

Zalety

  1. Optymalne wykorzystanie przestrzeni

– meble na wymiar umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni bez pozostawiania niewykorzystanego miejsca, czy zbędnych przerw między szafkami. Dzięki tym rozwiązaniu możesz dobrze zagospodarować swoją przestrzeń nawet w nietypowych lub niewielkich pomieszczeniach. Twoje miejsce będzie wykorzystane w 100% w przeciwieństwie do zastosowania gotowych mebli.

  1. Funkcjonalność

– dzięki zastosowaniu mebli ,,szytych na miarę” możesz idealnie dopasować rodzaj i układ szuflad, szafek czy półek do konkretnego przeznaczenia danego miejsca, ponieważ każde pomieszczenie ma swoje indywidualne potrzeby funkcjonalne. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki, kuchni, garderoby czy małych mieszkań,  gdzie praktyczne rozwiązania są niezwykle ważne.

  1. Indywidualizacja

– meble na wymiar pozwalają stworzyć unikatowe wnętrze odzwierciedlające charakter, osobowość i potrzeby właściciela. Bez względu na to jaki styl preferujesz, dzięki indywidualnej personalizacji możesz wybrać kolor, rodzaj, wymiar jak i design mebli do konkretnego pomieszczenia. To wszystko sprawia, że całość prezentuje się harmonijnie i efektownie.

  1. Solidne materiały

– meble na wymiar dostępne w salonach naszej Galerii Meblowej wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu zakupione produkty przetrwają długie lata, zachowując swoje walory estetyczne i funkcjonalne.

  1. Długoletnia inwestycja

– staranne wykonanie mebli i użycie jakościowych materiałów, sprawia że będą mogły służyć przez długie lata, co czyni meble na wymiar opłacalną inwestycją w przestrzeni czasu.

Wady

  1. Dłuższy czas oczekiwania

– czas realizacji zamówienia jest dłuższy, niż w przypadku gotowych mebli.  Proces zamówienia materiałów, produkcji oraz zamontowania czasami może sięgać nawet kilku miesięcy.

  1. Wyższe koszty

– zakup mebli na wymiar wiąże się z wyższym kosztem, niż zakup gotowych mebli. Spowodowane jest to użyciem wysokiej jakości materiałów, indywidualnym projektem i wykonaniem.

  1. Mała elastyczność

– po zakupie mebli ,, szytych na miarę” zmiana ich układu może być trudna, a czasem nawet niemożliwa, co może być problematyczne w przypadku zmiany pomieszczenia, jego układu lub potrzeb użytkowników.

 

Meble na wymiar są dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują funkcjonalnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych preferencji. Dają możliwość stworzenia wymarzonego wnętrza, wykorzystując maksymalnie dostępną przestrzeń. Meble ,,szyte na miarę” sprawdzą się również dobrze w małych lub niewymiarowych pomieszczeniach, zachowując przy tym dobrą jakość i trwałość. Przed zakupem warto rozważnych wszystkie zalety i wady tego typu rozwiązań. Salony Black Red White, meblik czy HAGNER DESIGN dostępne w Galeria Giant Meble Poznań, oferują meble na wymiar, wykonane z precyzją oraz z użyciem wysokiej jakości materiałów.

Giant Meble Poznań
Adres: ul. Bolesława Krzywoustego 68
Poznań
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.